BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 14997104
nr 1499 7104
Ljusstakar
Ett par, nysilver, Sent 1800-tal. Höjd: 31 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 31 oktober 2022
kl 20:29:49
27/10 19:05:39
100 kr
28/10 23:13:10
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.